İSTİKLAL BAYRAĞI BOZÜYÜK’TEN YOLA ÇIKTI

Polatlı Belediyesi tarafından Sakarya Meydan Muharebesinin 100’üncü yılı dolayısıyla başlatılan “İstiklal Bayrağı Zafer Yolunda” adlı etkinlik kapsamında Anıtkabir’den alınan Türk Bayrağı Bozüyük’ten Ankara’ya yola çıktı.

Milli Mücadelenin verildiği topraklarda ağırlanan Türk Bayrağı Belediye Başkanımız Mehmet Talat Bakkalcıoğlu tarafından, Polatlı Belediyesi Tarihi Alanlar Tanıtım Merkezi Koordinatörü Kadim Koç’a teslim edildi. Teslim töreni sırasında konuşan Başkanımız Bakkalcıoğlu; ” Anıtkabir’den alınan Türk Bayrağımızı Milli Mücadelenin verildiği topraklarda ağırlamaktan onur duyuyoruz, Allah bize bir daha öyle bir mücadele vermeyi göstermesin fakat gerekirse bizler de tıpkı atalarımız gibi o mücadeleyi vermeye hazırız” dedi ve emaneti öperek teslim etti.

 29 Ekim 2023 yılında Cumhuriyetimizin ilanının 100. yılında mecliste göndere çekilecek bayrak görevliler tarafından yola çıkarken, Koordinatör Kadim Koç; projeye verilen destekler için Polatlı halkı adına Belediye Başkanımıza teşekkür etti.

İlişkili Haberler