ŞEHİT MEVLÜT KAHVECİ BOZÜYÜK YÜKSEK OKUL MEZUNU

Geçtiğimiz gün içimizi yakan Kuzey Irak’ın Gara Bölgesinde bir mağarada şehit edilen 13 vatandaşımızdan biri olan Uzman Çavuş Mevlüt Kahveci’nin Bozüyük Meslek Yüksek Okulu mezunu olduğu öğrenildi.Eskişehir’de baba ocağına şehit ateşi düşen Mevlüt Kahveci için Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi bir mesaj yayınladı.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nce Irak’ın kuzeyinde bulunan Gara Bölgesi’nde bir süredir devam eden Pençe-Kartal 2 harekâtının son bulmasıyla ortaya çıkan tablo her vatandaşımızın olduğu gibi bizlerin de canımızı acıtmış, yüreğimizi yakmıştır.

21 Eylül 2016 tarihinde Hakkari-Çukurca karayolu Doğanlı Köyü yakınlarında PKK’lı teröristlerce kaçırılarak rehin alınan, Üniversitemiz Bozüyük Meslek Yüksekokulu Dış Ticaret Bölümü mezunu Uzman Çavuş Mevlüt Kahveci’nin de aralarında bulunduğu 13 vatandaşımızın şehit edildiği haberini teessürle öğrenmiş bulunmaktayız.

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi olarak terörün her türlüsünü lanetlediğimizi kamuoyu ile paylaşmak isteriz. Son yaşanan bu menfur hadise, yıllardır asker-sivil, genç-yaşlı, kadın-erkek demeden vatandaşlarımızı şehit eden alçakların son çırpınışları olduğunu bizlere göstermiştir.

Mevlüt Kahveci kardeşimize ve diğer tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet; kederli ailelerine ve sevenlerine sabır dileriz. Milletimizin başı sağ olsun.

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Senatosu

İlişkili Haberler