İLK AŞIYI HASTANE MÜDÜRÜ OLDU

Bozüyük’te Koronavirüse karşı aşılama çalışmalarına başlandı.Dün Ankara Şehir Hastanesinde Sağlık Bakanı Dr.Fahrettin Koca’nın ilk aşıyı olmasından sonra tüm Türkiye’de sağlık çalışanlarının aşılanmasına başlandı.Bozüyük’te de ilk aşıyı Bozüyük Devlet Hastanesi Müdürü Abdurrahman Ozan oldu.

Aşı yapıldıktan sonra açıklamalarda bulunan Hastane Müdürü Abdurrahman Ozan, “Dünyayı kasıp kavuran korona virüs (Covid-19) salgın hastalığı nedeniyle Sağlık Bakanlığımızın onayı ile hastanemize gönderilen aşılar sonrasında aşılama çalışmalarına başladık. Ben de Hastane Müdürü olarak çalışanlarımız ve vatandaşlarımıza örnek olabilmek amacıyla aşımı yaptırdım. 

Kendimi gayet iyi ve sağlıklı hissediyorum. Aşılarımız ilk olarak 600 sağlık çalışanımıza uygulanacak. Daha sonra 65 yaş üstü vatandaşlarımıza uygulanacak. Ben bu konuda bütün vatandaşlarımızı aşı konusunda duyarlı olmaya davet ediyorum. Korona virüsten uzaklaşmak normal hayatımıza dönmek demek. Aşımızı olacağız ve temizlik, maske ve mesafe kurallarına uymaya devam edeceğiz. Tüm sağlık çalışanlarımız ve vatandaşlarımıza sağlıklı günler diliyorum” dedi.

İlişkili Haberler