CHP’DEN TÜZÜN’E ÖNEMLİ GÖREV

CHP, Yerel Yönetimler ve Parti Genel Merkezi arasındaki söylem işbirliğini sağlamak ve yapılacak ilk seçimde yerelde olduğu gibi genelde de İktidar olabilmek için yapılacak çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulunmak üzere bir çalışma gurubu kurdu. CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün kurulan ekipte yer aldı.

CHP Genel Merkezi Genelde İktidara giden yolun Yerel Yönetimlerden geçtiğini ve Belediyelerin performansının daha da artarak, ortak proje ve ortak söylemde birleşmesini sağlamak için harekete geçti. Parti Genel Merkezi ve Yerel Yönetimler arasında koordinasyonun daha da güçlenmesi adına kurulan komisyonda CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, Adana Milletvekili Burhanettin Bulut ve Antalya Milletvekili Cavit Arı yer aldı.

Kurulan çalışma grubunun en büyük özelliği Yerel Yönetimler konusunda alanında uzmanlaşmış kişilerden oluşmasıdır. Geçmiş Dönem Bilecik Belediye Başkanı olarak görev yapan Yaşar Tüzün, yine geçmişte Çukurova Belediye Meclis Üyesi görevinde bulunan Burhanettin Bulut ve Antalya’da İl Genel Meclisi Başkanlığı yapmış Cavit Arı’dan oluşan ve Yerel Yönetim politikalarını somut olarak belirleyecek  çalışma grubu, Yerel Yönetimler Politikası Belgesi hazırlayarak kamuoyu ile paylaşacak. Farklı ülkelerin yerel yönetimlerinin de hazırlanacağı rapor sonrasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılımıyla Yerel Yönetimler Çalıştayı düzenlenecek olup Yerel Yönetimlerin seçimlere kadar yapacağı proje ve politikalar, kurulan çalışma grubu tarafından gerçekleştirilecek.

İlişkili Haberler