BTSO TEST MERKEZİ AÇTI

Bozüyük Ticaret ve Sanayi Odası üyesi firmalar ve çalışanları, Eskişehir Özel Anadolu Hastanesi ve Yeni Mh. Hatip Lütfü Sk. No:10A Bozüyük’de (Eski Hal Karşısı) oluşturulan özel merkezde COVID-19 PCR Testi yaptırabilecek.

Bozüyük Ticaret ve Sanayi Odası üyelerinin ve çalışanlarının sağlıklarını korumak, üye işyerlerinde salgının önüne geçmek için çok önemli bir anlaşmaya imza attı. Bozüyük TSO üyesi firmalar ve çalışanları piyasa koşullarına göre çok daha düşük bir ücretle COVID-19 PCR Testi yaptırabilecek. Eskişehir Özel Anadolu Hastanesi ile yapılan protokol sayesinde Bozüyük TSO üyesi firmalar ve çalışanları 29.12.2020 tarihinden itibaren 170,00 TL karşılığında COVID-19 PCR Testi hizmeti alabilecek.

PCR testi, koronavirüs ile mücadele sürecinde etkin bir biçimde kullanılıyor.PCR testleri asemptomatik olarak adlandırılan, virüsle ilgili her hangi bir belirti göstermeyen ancak bulaştırıcı olabilen taşıyıcı kişilerin belirlenmesinde önemli bir rol oynuyor. Kişinin COVID-19 virüsü taşıdığı burun ve boğaz ucundan örneklerle tespit edilebiliyor. Bu sayede hastalığın daha fazla kişiye bulaşmasının önüne geçilebiliyor.

COVID-19 salgının etkilerinin  döneminde devam ettiğini belirten Bozüyük TSO Başkanı Buğra Levent, hastalığın iş yerlerinde yayılmasının önüne geçmek için tedbirlerinin yanı sıra test yaptırmanın da önemli olduğunu söyledi. Bozüyük TSO üyelerin ve çalışanlarının COVID-19 PCR Testi’ne uygun bir ücretle ulaşmaları için Eskişehir Özel Anadolu Hastanesi ile anlaşma yaptıklarını belirten Başkan Buğra Levent, bu sayede firmaların hem sürdürülebilirliliğine hem de bütçelerine katkıda bulunmayı amaçladıklarını belirterek test merkezinin hayırlı olmasını ve sağlıklı günlere çok yakında kavuşmayı diliyoruz dedi.

İlişkili Haberler