BOZÜYÜK HABER bozuyuknet - BTSO Doğa Yürüyüşü Düzenledi

BTSO Doğa Yürüyüşü Düzenledi

Bozüyük Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Bozalan Köyünden başlayan ve Karasu Küme Evler mevkiinde son bulan Doğa Yürüyüşü düzenledi.Yürüyüşe Bilecik Valisi Bilal Şentürk ve Bozüyük Kaymakamı Hasan Yaman'da katıldı.

BTSO'dan yürüyüş ile ilgili yapılan açıklamada;

İlçemiz Kaymakamlığı ve Odamız organizasyonunda Bozalan Köyü ile Karasu mevkisi arasında gerçekleştirilen yaklaşık 9 kilometrelik doğa yürüyüşü gerçekleşti.

 

 

 

Bozüyük ilçesinde, kentin tarih ve turizmde ön plana çıkması amacıyla devam eden çalışmalar kapsamında 9 kilometrelik doğa yürüyüşüne, Vali Bilal Şentürk, Kaymakam Hasan Yaman, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Çepni, Garnizon Komutanı Bakım Yüzbaşı Murat Günhan, Jandarma Komutanı Binbaşı Serkan Aktay, Bozüyük Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Buğra Levent ve Oda Yöneticileri, İl Genel Meclis Üyeleri Mesut Çetin ve Erdinç Gesge, Kent Konseyi Başkanı Nurettin Oydu ve üyeleri, Avcılık ve Atıcılık Kulübü Başkanı Nadir Koparan ve üyeleri, Genç ve Kadın Girişimciler, daire müdürleri ile vatandaşlar katıldı.

 

 

 

Karasunun çıkış noktasından ve yürüyüş güzergahı üzerindeki balık üretim tesislerinde incelemede bulunan Vali Şentürk ve beraberindekiler, doğa ile iç içe yürümenin yanında tarihi mekanları ve coğrafyadaki zengin bitki örtülerini görme imkanı buluyorlar.

 

 

 

Vali Şentürk, gerçekleştirilen etkinliklerle, insanların daha rahat istifade edebileceği ve doğa harikası güzelliklerden yararlanabileceği mekanları turizme kazandırmayı planladıklarını ifade etti."denildi