BOZÜYÜK HABER bozuyuknet - Öğretmenler Günü Kutlandı

Öğretmenler Günü Kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü Bozüyük’te coşkulu törenler ile kutlandı.

Öğretmenler Günü kutlamaları ilk olarak Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayarak Bozüyük Belediyesi Metristepe Kültür Merkezi’nde devam etti.

24 Kasım Öğretmenler Günü programına; Bilecik Milletvekili Selim Yağcı, İlçe Kaymakamı Hasan Yaman, İlçe Garnizon Komutanı Yüzbaşı Murat Günhan, Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Serkan Aktay, Milli Eğitim Müdürü Mahmut Demir, siyasi parti başkanları ve yönetim kurulu üyeleri,  belediye meclis üyeleri, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşu başkan ve yöneticileri, basın mensupları, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Metristepe Kültür Merkezi’nde saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan program İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Demir’in yapmış olduğu günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla devam etti. Konuşmanın ardından emekli olan öğretmen ve memurlara Hizmet Şeref Belgesi ve plaketleri Bilecik Milletvekili Selim Yağcı, Kaymakam Hasan Yaman, Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu ve Garnizon Komutanı Yzbş. Murat Günhan tarafından verildi. Kumral Abdal Anadolu Lisesi tarafından Öğretmenler günü için yapılan gösteri sunuldu.

Gösteri programının ardından 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Halk Eğitim Merkezi Öğretmenleri ve Bozüyük’te görev yapan müzik öğretmenleri tarafından konser verildi.