BOZÜYÜK HABER bozuyuknet - Eczanelerde hassas olalım

Eczanelerde hassas olalım

Ülkemizi etkisi altına alan Koronavirüs salgını sebebi ile eczanelerde de bazı tedbirler alındı.Bozüyük'te Varlık Eczanesi İşletmecisi Mehmet Varlık Bozüyüklülerin eczanelerden sağlıklı bir şekilde hizmet alabilmeleri için vatandaşların alışverişlerinde belirlenen kurallara uymaları gerektiğibi belirtti.Mehmet Varlık sosyal medya hesabından konu ile ilgili bilgi verdi;

Tüm sağlık çalışanları gibi eczacılarınız ve eczane teknisyenleriniz olarak biz de Türkiye'nin dört bir yanında 7/24 hizmetinizdeyiz.

Bu zor günleri hep birlikte atlatacağız. Bunun için bizim de sizin yardımınıza ihtiyacımız var. Öncelikle bilmenizi isteriz ki, giydiğimiz koruyucu ekipmanlar, eczanelerimize çektiğimiz güvenlik şeritleri ve aldığımız diğer önlemler sizden uzaklaşmak için değil, virüsten uzak kalarak hep sizin yanınızda olabilmek için.

Eczaneye geldiğinizde içeride personel harici 2 kişi varsa lütfen üçüncü kişi olarak içeriye girmeyin. Kapıda 2 dakika beklerseniz bu hem sizin için, hem bizim için hem de içerideki diğer insanlar için en doğrusu ve sağlıklısı olacaktır.

Bu sıkıntılı günlerde, tansiyonunuzu-şekerinizi ölçemediğimiz, kilonuza-boyunuza bakamadığımız, ilaçlarınızla ilgili temel bilmeniz gerekenler dışında çok uzun sohbet edemediğimiz için bizi bağışlayın.

Bu dönemde çok mecbur kalmadıkça hekim ziyaretlerini de lütfen minimuma indirin. Kronik hastalıklara ilişkin ilaç kullanım raporu olan hastalarımıza, doktor reçetesi olmaksızın 1 aylık dozda ilaç verme yetkisi eczanıza verilmiştir. Raporlu ilaçlarınızı reçete ettirmek için Aile Sağlığı Merkezi'ne giderek gereksiz kalabalığın bir parçası olmayın. Kendinizi ve diğer insanları riske atmayın.

Bu günlerde eczanelerimizde satılan maske, eldiven, dezenfektan gibi kişisel korunma ve hijyen malzemelerinin normalde olması gereken fiyatların üstünde seyrettiğinin farkındayız. Ama inanın ki bu bizden kaynaklanan bir durum değil. Ama yine de, bunun için de sizden özür dileriz. Umalım ki bugün 5TL çok pahalı dediğimiz bir ürüne yarın 50TL versek de ulaşamaz hale gelmeyelim.

Unutmayın, İtalya'da eczacılar ve eczane teknisyenleri, en çok enfekte olan meslek grupları arasında doktor ve hemşirelerden sonra üçüncü sırada yer almaktadır.

Bizim yaptığımız bu iş ne para için, ne de zoraki yapılır. Biz sizin sağlığınız için GÖNÜLLÜYÜZ. Bilerek ve isteyerek bu mesleği seçtik. Size yardım edebildiğimiz sürece varlığımızın bir anlamı var. Siz de bunu sürdürebilmemiz için bizim bu önerilerimizi lütfen dinleyin ve sağlık otoritelerinin dediklerini yapın.