BOZÜYÜK AK PARTİ BASIN AÇIKLAMASI

AK Parti Bozüyük İlçe Başkanı Hüsnü ERSOY’un basın açıklaması:

Değerli Bozüyüklüler, Çok Kıymetli Basın Mensuplarımız

Öncelikle tüm hemşehrilerimize, Milletimize ve insanlığa sağlıklı, huzurlu ve bereketli günler dilerim. Koronavirüs pandemisinin tekrar artış eğilimi gösterdiği bugünlerde ‘’Maske-Mesafe-Hijyen’’ kurallarına uyarak, hastalığın bulaşma riskini minimize etmenin bizim elimizde olduğunu unutmayalım. Covid-19 pandemisinden etkilenen tüm hastalarımıza acil şifalar diliyor, hastalık sebebiyle vefat edenlerimize de Allah’tan rahmet niyaz ediyorum.

Dünya’da birçok küresel problemlerin yaşandığı, bölgesel olayların bile tüm insanlığı bağladığı ve sonuçlar doğuran bir dönemin içindeyiz.

Küresel güçlerin, sadece ulusal çıkarlarını gözettiği, temel insani değerleri bile görmezden geldiği, ekonomik ve askeri sömürge döneminin tekrar yükseldiği günümüz dünyasında, gelişen olaylara, Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN liderliğinde adil, ilkeli ve milli-manevi değerlerimiz çerçevesinde bakış açısına sahip bir ülke olma gayretimiz bulunmaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ‘’Proaktif Dış Politikası’’, Türk Milleti’ne tarihin yüklediği misyon gereği bölgesinde ve gönül coğrafyasında huzur ve sükunu sağlamak için gayret sarfederken, Milli Menfaatlerini de önceleyen bir duruma gelmiştir.

Bu yeni devlet politikamızın en önemli göstergeleri;

Doğu Akdeniz’de, Suriye’de, Karadeniz’de, Can Azerbaycan’da, terörle mücadelede, Libya’da yürüttüğümüz ve sonuç aldığımız cesur dış politikalardır.

Türkiye bu kritik dönemeçleri geçerken ihtiyacı olan en büyük güç, tabi ki içeride topyekun birlik beraberlik, ülke menfaatleri etrafında birleşmektir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti her türlü krizle ve zorlukla mücadele edecek kudret ve kararlılığa zaten sahiptir.

Türkiye kamuoyunun birleştiği ve fedakârca savunduğu milli meseleler karşısında bile ne yazık ki ‘’ana muhalefet’’  yine muhalefetinden geri durmamaktadır. Bir Chp Milletvekili çıkıp, tarihi şan ve şerefle dolu ordumuza dil uzatma küstahlığını gösterebilmektedir. Buradan Chp Milletvekiline seslenmek istiyoruz ‘’Türk Milleti Ordusu Olan Bir Millet Değildir, Milleti Ordu Olan Bir Millettir’’ dolayısıyla o çirkin ifaden ancak sana yakışır, senin niteliğindir…

Tarihinde Milletiyle bütünleşmiş böyle bir ordu yoktur. Bu CHP milletvekiline hatırlatmak isteriz 1944 yılında Türkiye’ye sığınan 146 Azeri Türk kardeşimizi, BORALTAN KÖPRÜSÜN’DE Ruslara geri iade eden ve hemen orada Ruslar tarafından katline seyirci kalan sizler değil miydiniz? Bugün Can Azerbaycan’ın yanında, Ermenileri adeta darmadağın eden TÜRK ORDUSU mu senin kastettiğin ordu? Senin bu ifadeni kınıyor ve sarfettiğin bu aşağılık ifadeyi sana iade ediyoruz.

Kıymetli Hemşehrilerim,

Hepimizin şahit olduğu üzere CHP İstanbul Belediye Başkanı’yla başlayan, Genel Başkanlarının da katıldığı dinleme, suikast vs. gibi birçok ifadeyle de kamuoyumuz meşgul edilmektedir. Biz şunu biliyoruz ki Devletimiz toplum için önemli tüm şahsiyetleri korumak için büyük gayretler sarfetmektedir. Tabii ki makamları gereği bu hassasiyet gösterilmelidir. Ama bu tür ifadeler kullanılarak sanki bir güvenlik zaafiyeti varmış gibi bir çaba sarfetmek asla kabul edilebilecek bir şey değildir. Devletimizin güvenlik güçlerinin tüm vatandaşlarının emniyetini sağlamadaki başarısı ortadayken, bu tür konuları gündeme getirmeyi yakışıksız buluyoruz. Ayrıca Chp liderinin ve payandalarının dinleniyoruz ifadelerini de paranoyak bir davranış olarak görüyoruz ve merak etmeyin sizleri Millet dinlemiyor bu Aziz Milletin dinleyeceği bir söyleminiz yok, rahat olun kimse dinlemez telkininde bulunmak istiyoruz.

Değerli Bozüyüklüler biraz da yerel gelişmelerle ilgili değerlendirmelerde bulunmak isterim.

Geçtiğimiz haftalarda, ilçemizde yapılmak istenen bakır madenine ilişkin bir ÇED başvuru izniyle ilgili kamuoyumuzun yanlış bilgilendirildiği ve süreç üzerinden Cumhur İttifakının İl Genel Meclis Üyelerinin hedef gösterildiği talihsiz bir süreç yaşadık.

Burada değerli hemşehrilerimize şunu özellikle belirtmek isterim, İl Genel Meclisinde kabul oyu verilen sadece yatırımcı firmanın 21 tane Devlet Kurumundan görüş alması, ÇED sürecinin başlatılmasıdır. İl Genel Meclisi’nin bu tür kararları, çevreyi ilgilendiren faaliyetleri söz konusu 21 kuruma havale etmekten başka bir şey değildir. Belki de bir kurum olumsuz görüş bildirecek ve bu proje olmayacaktır.

Durum bu kadar netken, başta Bozüyük Belediye Başkanı’nın sanki bakır madenine izin verilmiş gibi, ilçemiz kamuoyunu yanıltıcı, dezenformasyon dolu ve İl Genel Meclis Üyelerimizi rencide edici paylaşımlarını kınıyorum.

Ve buradan sesleniyorum, Sn. Bakkalcıoğlu, Çevre hassasiyetiniz bu kadar samimiyse, Bozüyükümüzün hiçbir işleme tabi tutulmadan KARASUYUMUZA karışan, her gün binlerce metreküp kanalizasyon ve fabrika atıklarını işlemden geçirip, güzel Karasu vadimizi kirletmenin önüne geçecek, 80.000 nüfusa yakışan bir arıtma tesisi için derhal harekete geçin.

Ayrıca Bozüyükümüzün en önemli değerlerinden, yaşam kaynağımız Karasu’yu, Organize Sanayi Bölgesindeki fabrikalara pazarlamaktan vazgeçin. Bırakın, Bozüyük Organize Sanayi Yönetimi bugün olduğu gibi bundan sonra da suyunu yeraltı kaynakları ve diğer alternatiflerle bulsun. Buna gücü de var tecrübesi de var. Bozüyük’ün değeri ve gelecek nesillerimize miras Karasuyumuzu fabrikalara satarak ‘’Rant Aracı ’’ olarak görmeyin, bundan vazgeçin. Zaten bu haliyle bile kaliteli hizmet veremediğiniz ve sürekli kesintilerle bizleri bezdirdiğiniz ‘’SUYA ERİŞİM’’ politikanızda bir hata daha yapmayın. Seçim kampanyanızı, üzerine inşa ettiğiniz “Bedava su” yalanınızdaki gibi hemşehrilerimizi kandırmayın.

Bozüyük’ün hak ettiği ve beklediği belediye hizmetlerine odaklanın. Günü kurtaran “yama hizmetlerinizden” vazgeçip, şehrimizi ileri taşıyacak vizyoner işlere imza atın. Bozüyükümüz sürekli her alanda küçülttüğünüz belediyecilik anlayışından bıktı. Diğer CHP belediyelerinde olduğu gibi, sadece polemiklerle değil, yaptığınız belediyecilik hizmetleri ile hemşehrilerimize bir umut verin.

Sevgili Hemşehrilerim, Değerli basın Mensupları,

Bildiğiniz üzere, geçtiğimiz Kasım ayında Bozüyük Belediye’sinin 2021 yılı bütçe görüşmeleri Bozüyük Belediye Meclisinde görüşüldü. Bozüyük’ümüze hizmet için yeterli görmediğimiz, güdük 2021 bütçesi red oyumuza rağmen kabul edildi.

Geçen yıllara göre düşürülen, hizmet ve yatırım kalemlerinin zayıfladığı cılız bir bütçe ile karşı karşıyayız. Geçen 2 yılda hizmet üretememiş Bozüyük Belediyesi yönetimi, su ücretlerinden, reklam ve tabela vergilerine birçok gelir kaleminde ciddi fiyat artışlarına gitmiştir. Maalesef 2020 yılında olduğu gibi 2021 senesinde de bu zamları hep beraber hissedeceğiz.

2020 yılı bütçesinde tüm itirazlarımıza rağmen daha önceki yıllara göre düşürülen fabrika atık su bedellerinin 2021 bütçe çalışmalarında tekrar gündeme getirmemizle beraber, belediye yönetimi tarafından anlaşılarak eski mertebesine getirildiğini de sizlere aktarmak isterim.

Belediye Meclisinde, şeffaf belediyecilik gereği bu tarifeden kaynaklı kaybı sormamıza rağmen bir cevap alamayışımızı, yönetimin ısrarla yanlış yaptıklarını ifade etmemize rağmen sehven yapıldığını ifade ettiği, yanlış tarife ısrarından dolayı belediyemizin milyonları bulan gelir kaybını da kamuoyumuzun bilgilerine sunmak istiyorum.

Bu kaybı örtbas etmek için Sayıştay denetiminden geçmiş yıllara ait faaliyetlerden bazılarını da sanki yanlışmış gibi bizlere sunmasını da hayretle karşılıyoruz. Devlet denetimine açık iş ve işlemlerde hangi döneme ait olursa olsun, kanun ve yönetmeliğe uygun olmayan ne varsa derhal bildirmek herkesin görevidir bu konuyu da hatırlatmak isteriz.

Saygıdeğer Bozüyüklü Hemşehrilerim,

Vatandaşını odağına alan, her hizmetin aşkla yapıldığı bir siyasi geleneğin AK Parti‘nin mensubu olarak bir müjde de geçtiğimiz günlerde verildi. 4 Eylül Mahallemizde bulunan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimizin olduğu yere, Bozüyükümüze yakışır devasa bir sağlık tesis daha kazandırılıyor.

Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Psikolojik Destek Merkezi, Aile Sağlığı Merkezi, Palyatif Bakım Merkezini kapsayan bu Sağlık Kampüsünün İlçemize hayırlı olmasını diliyor, başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere yatırımın ilçemize kazandırılmasında büyük emekleri olan Sağlık Bakanımız Sn. Fahrettin KOCA’YA, Sağlık Bakan Yardımcımız Sn. Halil ELDEMİR’E ve Milletvekilimiz Sn. Selim YAĞCI’YA şükranlarımızı sunuyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle sözlerime son verirken, kavi ve sarsılmaz birlik-beraberlik temennisiyle, sağlık ve bereket duasıyla tüm Bozüyüklü Hemşehrilerimizi selamlıyorum.

İlişkili Haberler